2019 жылдың 21 қарашасында Забелов мектебінде "Скауттық қозғалысты дамыту жүйесі" тақырыбы бойынша АӘД ұйымдастырушыларына арналған аудандық семинар өтті. Мектептегі скаутинг идеясы А. Ш. Иманбаевқа тиесілі болды және ол 2016 жылы пайда болды. Оқушыларды жұмыспен қамту мақсатында жазғы кезеңде туристік-өлкетану бағыты көбірек болатын "Желқуар" мектеп жанындағы лагерь бағдарламасы әзірленді. Бұл бағдарлама аудандық байқауда 1 орынға ие болды, бұл ретте оқушылар арасында үлкен қызығушылық тудырды. 2016-2017 оқу жылында "Желқуар" скауттық отрядының жұмыс бағдарламасы әзірленді, ол тікелей сабақтан тыс уақытта жүргізілді және эксперименттік сипатта болды. Бағдарламаны іске асыру аясында 4 жылдан бері "Желқуар" скауттық жасағы жұмыс істеп келеді.